header

9 - 10 Mart 2015 tarihlerinde İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Kampüsünde gerçekleşecek olan etkinliğimizle ilke edindiğimiz yenilikçilik alanındaki farkındalığı bir adım öteye taşımayı hedefliyoruz.

Yer

İYTE Kampüsü

Tarih

9 - 10 Mart 2015

Düzenleyen

İYTE İnovasyon Topluluğu


Nedir?

Bu etkinliğimizde şirketleri ve öğrencileri birleştirecek ortak bir platform oluşturmak, öğrenci arkadaşlarımızı inovatif düşünmeye yönlendirmek, olası fikir ve projeler için değerlendirme ortamı yaratmak ve sektör tecrübesi hakkında öğrenci arkadaşlarımızın bilgi sahibi olmasını sağlamak temel hedeflerimizdendir.

İnovasyonun ana unsurlarından olan teknoloji ve mühendisliğin ön planda olduğu etkinliğimizde panel, seminer, workshoplar ve konusunda uzman kişilerle yapacağımız sunumlar düzenlenecektir. Ayrıca etkinlik boyunca şirket ve öğrenci standları kurularak etkinlik interaktif bir şekilde sürdürülecektir.

Program

9 Mart - Pazartesi 10 Mart - Salı
10.30 - Açılış Konuşması 10.00 - Birinci Gün Değerlendirme Sunumu / IDEA101 Tanıtımı ve Kayıtlarının Başlanması.
11.00 - Türkiye'de Yaratıcılık ve İnovasyon 10.30 - Girişim ve Girişimci Psikolojisi
11.30 - Nasıl Yaptım? [Sitoplazma, Özpack, 3D Mech, Visionteractive] 11.00 - SWOT Analiz Eğitim Semineri / Yaratıcılık Workshop [TEGEP]
13.30 - Chris Behrenbruch Telekonferansı 12.00 - Nasıl Yaptık? [Cummins, TAV, Delphi, Vestel]
14.00 - Mustafa Kasap [Microsoft] 14.00 - IDEA101 Yarışması / Kariyer Tüyoları [Kariyer.net] / Design Thinking [TMMOB]
14.30 - Okan Alper [Linovi] 16.00 - IDEA101 Sahne Mülakatı
15.00 - Kokteyl 16.30 - Kapanış
15.30 - Patent Hakları [Türk Patent Enstitüsü]
16.30 - Kapanış ve İkinci Gün Bilgilendirmesi

Destekçiler

Katılımcılarımız
Cummins Delphi Microsoft TAV Vestel Egiad Figes İnci Akü Kariyer.net Türk Patent Enstitüsü Yaşar Holding Dalan Kosgeb Linovi TMMOB İşkur OzPack Visionteractive 3D MakerTech

Sponsorlar
Sitoplazma Atmosfer TTO Akademi Vestel Tegep Kariyer.net Teknopark İzmir Egiad

İYTE İnovasyon Topluluğu

inovasyon_logo

İYTE İnovasyon Topluluğu, okulumuz İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde kurulmuş olan kendisine inovasyonu ilke edinmiş ve yenilikçi fikirleri hedef alan bir topluluktur. Topluluğumuzda sürekli yenilik esaslı; daha aktif, etkili ve profesyonel çalışma ana amaçtır. Bu doğrultuda da inovasyonu enstitümüzde temsil etmekteyiz.

Topluluğumuzun hedefi; enstitümüzde inovasyon kültürünü yaymak, benimsetmek ve yenilikçi fikirlere sahip bireyler yetiştirmek; fikirlere gerekli altyapıyı sağladıktan sonra bunları projeye dökmektir.

Bu amaçla Türkiye’de ilk kurulan inovasyon topluluğu olan topluluğumuz, okulumuz İYTE’de teknik eğitimler, seminer, konferans, teknik gezi, panel, fikir üretme toplantıları, şirket görüşmeleri ve teknik projeler gibi birçok etkinlik ve proje düzenlemekte; hangi sektör olursa olsun kendisine bir şeyler katmış bireyler yetiştirmekteyiz.


Bize Ulaşın

İYTE İnovasyon Topluluğu
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Kampüsü
iyteinovasyon.com